Şiddetli yağış Ordu'yu da vurdu!

SAĞANAK yağış Trabzon ve Samsun'dan sonra Ordu'yu da vurdu. Altınordu ilçesinde biriken yağmur suları trafiğin tıkanmasına neden olurken, Ünye'de Curi, Tabakhane ve Cevizdere derelerinde su seviyesi yükselerek taşma noktasına geldi, fındık bahçeleri büyük zarar gördü.

Şiddetli yağış Ordu'yu da vurdu!

Ordu'nun 4 ilçesinde sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kent genelinde gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla süren yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, işyerlerini su bastı. 

ALTINORDU'DA RÖGARLAR TAŞTI

Altınordu ilçesinde özellikle Sırrıpaşa ve Süleyman Felek Caddesi'nde taşan rögarlar su baskınlarına neden oldu. 

Sağanak dolayısıyla, Ünye ilçesinden geçen Curi, Tabakhane ve Cevizdere derelerinde su seviyesi yükseldi, taşma noktasına ulaştı. İlçedeki bazı yollarda hasar oluşurken, fındık bahçeleri de yağıştan olumsuz etkilendi. Suyun etkisiyle ağaç parçaları ve bir miktar fındık denize sürüklendi. Bazı vatandaşların, deniz kıyısında ağaç parçalarını toplamaya çalıştı. Ünye Belediyesine bağlı ekipler, sorun yaşanan bölgelere müdahalede bulunuyor.

İKİZCE VE ÇAYBAŞI'DA ETKİLİ OLDU

İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, ilçede aşırı yağış nedeniyle bazı bölgelerdeki yolların hasar gördüğünü söyledi. Ulaşım sorunu meydana gelen yolların, ekiplerin çalışmasıyla kısa sürede açıldığını belirten Kaygı, şu an için bir mağduriyet bulunmadığını aktardı. Kaygı, bazı fındık bahçelerinde zarar oluştuğunu, bir miktar fındığın da suya sürüklendiğini kaydetti.

Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz ise ilçenin özellikle çukur bölgelerindeki mahallelerinde yağışın olumsuzluklara yol açtığını söyledi. İlçede 14 evi su bastığını, birkaç noktadaki istinat duvarının da yıkıldığını vurgulayan Semiz, "Çok şükür can kaybımız yok. Özellikle fındığın olgunlaşıp yere döküldüğü bölgelerde yağışla çiftçilerimiz mağduriyet yaşadılar" dedi.

Semiz, yaklaşık bir senedir çeşitli noktalarda betonlama çalışması yaptıklarını dile getirerek, ancak beton yapamadıkları yerlerde sıkıntı oluştuğunu aktardı. Birkaç yerdeki menfezin zarar gördüğünü ifade eden Semiz, Taşkesiği ve Pelitliyatak ile Cemallı ve Namazlı mahalleleri arasında bulunan iki küçük beton köprüde de hasar oluştuğunu vurguladı. 

Semiz, belediye ekiplerinin 30'un üzerinde iş makinesiyle çalışma yürüttüğünü sözlerine ekledi. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇAYBAŞI İÇİN SEFERBER OLDU

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, sağanak yağış ve sel tehlikesi nedeniyle sahaya indi, Çaybaşı'nda zarar gören yerleri incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gitti. Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Temiz ve OSKİ Genel Müdürü Murat Us ile birlikte taşkın bölgelerini gezen Alp, "Metrekareye 50 ila 75 kg. civarında yağış düşeceği biliniyordu. Teyakkuzdayız. Yollarımız, menfezlerimiz ciddi anlamda etkilendi. Mahsulümüz de ciddi anlamda zayiat oldu. Tüm hemşehrilerimi de tedbirli olmaya davet ediyorum" diye konuştu. 


 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER