Selde kaybolan son şehidin naaşına ulaşıldı

GİRESUN'da meydana gelen ve 5'i asker toplam 11 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde, sel sularında kaybolun son şehidimizin de naaşına ulaşıldı. Harşit Çayı'nda bulunan naaşla birlikte kayıp kimse kalmazken, Giresun'daki büyük afetin can kaybı 11 olarak tarihe geçti.

Selde kaybolan son şehidin naaşına ulaşıldı

Giresun'da meydana gelen selde, bulunduğu aracın menfeze düşmesi sonucu şehit olan son jandarma personelinin de cenazesine ulaşıldı.

Alınan bilgiye göre, selde kaybolanları bulmak için arama kurtarma faaliyetlerini sürdüren ekipler, Doğankent ilçesinde Harşit Çayı'nda bir kişinin cesedine ulaştı. Yapılan ilk incelemede, cenazenin kayıp  jandarma personeline ait olduğu belirlendi.

Doğankent'te 22 Ağustos'ta meydana gelen sel dolayısıyla arama kurtarma faaliyetine katılmak için bölgeye hareket eden 5 jandarma personelinin içerisinde bulunduğu araç, Tirebolu-Doğankent Yolu'nun 12'nci kilometresinde menfez çökmesi sonucu dereye uçmuştu.

Çalışmalar sonucunda daha önceki günlerde 4 personelin, bugün ise kaybolan son jandarmanın naaşına ulaşıldı. Böylece selde yaşamını yitirenlerin sayısı 11'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER