Sel bu kez de Ordu'yu vurdu!

ORDU'da akşam saatlerinde başlayan şiddetli sağanak yağış, Ünye, Fatsa ve Korgan'da sele neden oldu. Fatsa'da Karadeniz Sahil Yolu'nun gidiş ve geliş yönleri sel sularına teslim oldu, çok sayıda ev ve iş yeri sele teslim oldu. Ünye'nin Çiğdem ve Yeşilkent mahalleri de selden nasibini aldı.

Sel bu kez de Ordu'yu vurdu!

Ordu'da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle Fatsa ilçesinde Karadeniz Sahil Yolu ulaşıma kapandı, sel sularına teslim oldu. 

KARADENİZ SAHİL YOLU SELE TESLİM OLDU

Sürücüler, uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolda yükselen su dolayısıyla zor anlar yaşadı.

ÇOK SAYIDA EV VE İŞYERİNİ SU BASTI

İlçede etkili olan sağanağın ardından merkezdeki binaların giriş katlarında bulunan çok sayıda ev ve iş yeri ile Fatsa Jandarma Komutanlığının bahçesini su bastı.

Meşebükü Mahallesi'nde ise heyelan meydana geldi. Belediyle ekipleri sahada çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde ise sağanak devam ediyor. 

BAŞKAN KİBAR: "DIŞARIYA ÇIKMAYIN"

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, yağışın ilçe genelinde etkisini sürdürdüğünü belirterek, "Yağış yarın akşama kadar devam edecek, vatandaşlarımız gerekli olmadıkça dışarıya çıkmasınlar." dedi.

BİR KİŞİ YARALANDI

Kibar, sağanak dolayısıyla maddi hasar oluştuğunu, can kaybı olmadığını vurgulayarak bir çalışmalar sırasında iş makinesinin çarpması sonucu yaralanan belediye işçisinin sağlık durumunun iyi olduğunu aktardı.

Başkan Kibar, can ve mal güvenliğini dikkate alarak hareket edilmesi çağrısını yineledi. Belediye ekipleri ise üzerindeki köprünün altının ağaç ve diğer malzemelerle kapanıp Elekçi Deresi'nin taşmaması için çalışma yürütüyor.

ÜNYE'DE 2 MAHALLE SELE TESLİM OLDU

Ordu'nun Ünye ilçesinin kırsal mahallerinde de sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Çiğdem ve Yeşilkent mahallerinde sağanak etkili oldu.

Çiğdem Mahallesinin Muhtarı Osman Demir, gün boyunca devam eden sağanağın özellikle 65 haneli Düz Sokak'ta hayatı olumsuz etkilediğini söyledi.

ÜNYE'DE KURU DERESİ TAŞTI

Ünye-Kumru yolu üzerindeki büzlerin tıkandığını belirten Demir, "Yağışın etkisini biraz olsun azaltmasıyla birlikte kendi çabamızla açtık, kepçeyi bekliyoruz. Belediyenin, mahallemizin girişinde yaptırdığı istinat duvarının altı da suyun etkisiyle boşaldı. Mahallemizden geçen Kuru Dere'nin taşması sonucu yollar araç trafiğine kapandı." dedi.

Aynı mahallede İdris Çakır'a ait ahırı da su bastı. Ahırdaki hayvanlar, vatandaşların kendi çabalarıyla kurtarıldı. Mahallenin bazı kesimlerindeki tarım arazileri su altında kaldı, yer yer de toprak kaymaları meydana geldi. Yeşilkent Mahallesi'nde de bazı yollar ve fındık bahçeleri su altında kaldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER