İYİ Parti'de Genel Başkanlık devir-teslimi yapıldı. Yeni Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu, görevini parti kurucusu Meral Akşener'den devraldı. Devir-Teslim Töreni'ne İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve son Kurultay'da İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi seçilen Enver Yılmaz da katıldı.

010524 2C

Törene ilişkin olarak İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün Kurucu Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile devir teslim törenimizi gerçekleştirdik. Kendisinden sadece bir makam değil; bir vizyon ve Türkiye için kurduğu hayalleri de devraldık. Dava arkadaşlarımla birlikte devraldığımız bayrağı daha da yükseklere taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

010524 2D

Dünya şokta! İbrahim Reisi hayatını kaybetti! Dünya şokta! İbrahim Reisi hayatını kaybetti!

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener de yaptığı açıklamada, "İYİ Parti her zaman, birbirinin gücünden güç alan insanların oluşturduğu birikimi temsil eden bir siyasi hareket oldu. Dolayısıyla bugün de Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu'na sadece bir koltuğu değil, İYİ Parti'mizin birikimini de teslim ettim. Eminim ki, devrettiğim bayrak daha da yükseklere çıkacak. Önümüzdeki süreçte inşallah İYİ Parti için iktidarın yolu açılacak" ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi