Şehit babanın madalyası onlara emanet

Van'da şehit edilen Polis Memuru Osman Bodur'un ailesine Devlet Övünç Madalyası verildi. Ordu Valisi Seddar Yavuz, "80 milyon vatan evladı, şehidimize dua etmektedir ve Aziz Milletimiz şehidimizin kutsal emanetlerinin her zaman yanındadır" dedi.

Şehit babanın madalyası onlara emanet
Ordu'da, şehit polis memuru Osman Bodur'un ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Van'da terör örgütü PKK mensupları tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Bodur'un eşi Fadime, çocukları Ali Furkan, Ömer Faruk ve Emine Bera Bodur'u makamında misafir etti. Her zaman şehit ve gazi aileleri ile gazilerin yanlarında olduklarını dile getiren Vali Yavuz, "Sayın Cumhurbaşkanımızın adına bu 'Devlet Övünç Madalyası ve Beraatı'nı şehidimizin ailesine takdim ediyoruz. Şehidimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. 80 milyon vatan evladı, şehidimize dua etmektedir ve Aziz Milletimiz şehidimizin kutsal emanetlerinin her zaman yanındadır. Bu vesileyle bir kez daha şehidimizin kutsal emanetlerine minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyoruz. Biz de her daim her şehit ailemizin yanında olduğumuzu belirtmek isterim" şeklinde konuştuktan sonra Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'nı Şehit Polis Memuru Osman Bodur'un oğlu Ali Furkan Bodur'a takdim etti.

Şehit polisin evladı Ali Furkan Bodur da, "Bu ödül babam adına verilmiş bir ödül. Şehitlerimiz, vatanımız için canlarını verdiler. Bizleri unutmayan ve desteklerini esirgemeyen Devletimize, gösterdiği yakın ilgi dolayısıyla da Sayın Valimiz Seddar Yavuz'a ailem adına teşekkürlerimi sunuyorum. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 01:20

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER