Şehidin naaşı Ordu'ya getirildi

ŞIRNAK'ın Uludere ilçesinde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş İslam Çubuk'un naaşı, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir uçakla memleketi Ordu'ya getirildi. Karşılama töreninde, hüzün ve gözyaşı vardı.

Şehidin naaşı Ordu'ya getirildi
ORDU - Şırnak'ın Uludere ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş İslam Çubuk'un naaşı, havayoluyla memleketi Ordu'ya getirildi.

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait askeri nakliye uçağıyla Ordu-Giresun Havalimanı'na getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, silah ardkadaşlarının omuzlarında, Ünye'ye götürülmek üzere cenaze nakil aracına konuldu. 

Aynı uçakta bulunan ve Şırnak'ta ikamet eden şehidin eşi Gülsüm Çubuk ve iki çocuğu da ailesi ve yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılandı. Şehidin annesi Fidan ve babası Veli Çubuk, acılarını gelini ve torunlarına sarılarak dindirmeye çalıştı. Karşılama törenine şehit yakınlarının yanı sıra Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, protokol üyeleri ve askeri erkan katıldı.

Şehidin naaşı, son yolculuğu için karayoluyla Ünye ilçesine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2017, 01:28

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER