Seçim günü yasakları belli oldu!

YÜKSEK Seçim Kurulu 31 Mart 2019 günü yapılacak olan seçimlerde uygulanacak yasakları açıkladı. Oy verme günü sabah 06:00'dan 24:00'e kadar alkollü içki satılamayacak, eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak ve alkollü içecek servisi yapamayacak.

www.netordu.com
Seçim günü yasakları belli oldu!

Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan kararda, "Oy verme günü, her ne suretle olursa olsun, ispirtolu içki satılması, içkili yerlerle umumi mahallerde her çeşit ispirtolu içki satılması,
verilmesi, içilmesi yasaktır" denildi.

Bununla birlikte oy verme günü, bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalar sadece yemek servisi yapacak. Emniyet görevlileri dışında hiç kimse köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacak. 

SAAT 21.00'E KADAR YAYIN YASAĞI

Aynı kararla birlikte oy verme günü saat 18:00'e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak. Saat 18.00 ile 21.00 arasında ancak radyolarda Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim ile ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek. Yayınlar saat 21:00 itibarı ile serbest bırakılacak. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER