Şanlıurfa'dan Ordu'ya en güzel teşekkür

ORDU Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman'dan sonra büyük deprem felaketinden etkilenen illerden biri olan ve sel felaketiyle boğuşan Şanlıurfa'ya da destek elini uzattı. Başkan Güler'in talimatıyla yola çıkan ekipler çalışmaya başladı. Başkan Güler'e en güzel teşekkür ise yine Şanlıurfa'dan geldi. İşte ayrıntılar...

Şanlıurfa'dan Ordu'ya en güzel teşekkür

Ordu Büyükşehir Belediyesi, büyük depremlerden sonra sel felaketiyle boğuşan Şanlıurfa'ya da el uzattı. Çamurlu sularla boğuşan kente arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra tankerler dolusu içme suyu da gönderdi.

Sel nedeniyle suyun bol olduğu ancak içme suyunun olmadığı Şanlıurfa'daki Ordu Büyükşehir ekibine teşekkürlerin en güzeli Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Genel Sosyoloji ve Metodoloji Ana Bilim Dalı Öğretim üyesi Dr.Hakan Gülerce'den geldi. Aynı zamanda Ordulu da olan Gülerce, Twitter hesabından "Uzaktan gördüm, heyecanlandım. Sel nedeniyle temiz suya erişimi kısıtlanan Şanlıurfamız'a Ordu'dan içme suyu tankerleri gelmiş. Peşlerinden koşmak istedim. Ordulu olmakla tekrar gurur duydum. Memleketimin her yeri her insanı o kadar güzel ki… binler teşekkürler Ordu Büyükşehir Belediyesi" mesajını paylaştı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketinin ardından son yılların en yoğun yağışını alarak sele teslim olan Şanlıurfa için harekete geçmiş, Başkan Güler'in talimatıyla bölgeye İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na bağlı 10 kişilik arama kurtarma ekibi, 2 araç, 8 su tahliye motopompu, sualtı ve su üstü ekipmanları göndermişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER