Samsun'u sel vurdu!

SAMSUN'un Terme, Çarşamba ve Salıpazarı ilçelerinde şiddetli yağışlar nedeniyle sel ve su baskınları yaşandı. Çarşamba ilçesinde çok sayıda işyeri, ev ve araçlar sel sularına teslim oldu. Salıpazarı ilçesinin bazı bölgelerinde toprak kaymasa yaşanırken, bölgede hasat sonrası kurumaya bırakılan fındıklar su altında kaldı.

Samsun'u sel vurdu!

Dün geceden itibaren etsini arttıran şiddetli yağışlar Samsun'da hayatı felç etti. Çarşamba, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde şiddetli yağış etkili oldu. Terme Irmağı'nda su seviyesi yükseldi. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, bölgede incelemelerde bulunarak gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. 

Üç ilçede gece boyunca devam eden sağanak sonrası çok sayıda iş yeri ve evi su bastı, bazı araçlar sular altında kaldı. Salıpazarı ilçesinde sağanak yağış nedeniyle derelerin debisi yükselirken bazı yerlerde toprak kaymaları meydana geldi.Çarşamba'da ilçe merkezi ve Sanayi Sitesi'nde pek çok iş yeri ve ev su altında kalırken, vatandaşlar iş yerlerine ve evlerine dolan suyu tahliye etmeye çalıştı. Bölgede, hasat sonrası kurumaya bırakılan fındıklar da su altında kaldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER