Samsun'da gemi battı!

İÇİŞLERİ Bakanlığı Samsun'un yaklaşık 77 mil açığında Panama bandıralı bir geminin battığını, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekiplerin 6 mürettebatı kurtardığını, 1 kişinin de cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı.

www.netordu.com
Samsun'da gemi battı!

Kırım Yarımadası'nda tarihi bir şehir olarak bilinen Kerç Boğazı'ndan demir aldığı ve Samsun Limanı'na hareket ettiği öğrenilen Panama bandralı Volgo Balt 214 isimli, 1978 yapımı 114 metre uzunluğunda, 2 bin 516 gros tonluk kargo gemisi, Karadeniz'de Samsun'un 77 mil yani yaklaşık 125 km açığında battı. 

6 KİŞİ KURTARILDI, 1 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI!

Gemiden gönderilen imdat sinyalinden sonra harekete geçen Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı hava ekipleri, İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre helikopterle ilk etapta 4 mürettebatı kurtarırken, kurtarılan mürettebat sayısı 6'ya çıktı. 1 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldı. Gemide 13 mürettebatın görev yaptığı, 6 mürettebatın ise arandığı öğrenildi.

Kurtarılan 6 mürettebat, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı hava ekipleri tarafından Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne nakledildi.

İŞTE GEMİNİN ROTASI!

İŞTE BATAN GEMİ!

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 22:19

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER