Sağanak yağış Trabzon'u felç etti

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü tarafından özellikle Ordu ile Giresun'da yerel olarak çok kuvvetli, Rize çevreleri ve Trabzon'un doğu ilçeleri ile Artvin'in kıyı kesimleri için yaptığı uyarılar sonrası sağanak yağış Trabzon'da hayatı felç etmeye yetti. Yollar kapandı, çökmeler meydana geldi, su baskınları yaşandı.

Sağanak yağış Trabzon'u felç etti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından Trabzon'da sağanak yaşamı olumsuz etkiledi. Öğle saatlerinde başlayan sağanağa kent sakinleri hazırlıksız yakalandı. Yağışın etkisini artırmasıyla bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Karadeniz Sahil Yolu'nun bazı kesimlerinde biriken su nedeniyle ulaşımda aksama yaşandı. 

Ortahisar ilçesine bağlı Aydınlıkevler Mahallesi'ndeki yolun bir bölümünde çökme meydana geldi, rögarlar taştı. Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri, sorun yaşanan bölgelere müdahalede bulundu.

Öte yandan, Atatürk Alanı'ndaki İskenderpaşa Camisi'nin avlusunda cuma namazı kılanlar, sağanak nedeniyle zor anlar yaşadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER