Restore edilen 600 yıllık cami ibadete açıldı

ORDU Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarıyla yeniden restore edilen 600 yıllık geçmişe sahip Eskipazar Cami çalışmaların tamamlanmasının ardından ibadete açıldı. Eskipazarlılar ilk teravih namazı için 600 yıllık camide toplandı.

Restore edilen 600 yıllık cami ibadete açıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nce restore edilen 600 yıllık Eskipazar Cami'nde yenileme çalışmaları tamamlandı, Ramazan'a yetiştirildi.

OBB'den yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'in öncülüğünde kentin kültürel mirası olan yapılarını geleceğe taşıyacak çalışmalara imza atılıyor. Hacıemiroğulları Beyliği döneminde 1380-1390 yılları arasında inşa edilen, Bayrambey Camisi olarak da bilinen Eskipazar Cami, ibadete hazır hale getirildi.

Ramazan boyunca sadece teravih namazlarında açık olacak tarihi caminin minare restorasyonu, şadırvan ve peyzaj çalışmaları devam ediyor.

Eskipazar Mahallesi Muhtarı İlhan Karaağaç, Ordu Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından da desteklenen çalışmalarla aslına uygun restore edilen tarihi caminin yenilenen yüzüyle ibadete sunulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER