Prof.Dr.Cemil Yapar son yolculuğuna uğurlandı

ORDU'da geçirdiği kalp krizine yenik düşen 68 yaşındaki matematik uzmanı Prof.Dr.Cemil Yapar son yolculuğuna uğurlandı. Yapar, Ordu'nun yetiştirdiği ve memleketi Ordu'da görev yapmayı tercih eden bilim insanlarından biriydi.

Prof.Dr.Cemil Yapar son yolculuğuna uğurlandı

Ordu Üniversitesi ve Ordu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nin kurulmasında büyük katkıları bulunan ve uzun yıllar dekan olarak görev yapan Prof.Dr.Cemil Yapar geçirdiği kalp krizi sonrasında 68 yaşında hayatını kaybetti.

Prof.Yapar için Ordu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi kampüsünde tören düzenlendi. Yapar'ın Türk Bayrağı'na sarılı naaşının getirilmesinin ardından helallik alındı, ailesi ve yakınları taziyeleri kabul etti. Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un da katıldığı cenaze töreninin ardından Yapar'ın cenazesi Ulu Camii'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi. 

eko

YORUM EKLE
YORUMLAR
M Serdar Tuncer
M Serdar Tuncer - 9 ay Önce

Mekanınız cennet olsun, Allah rahmet eylesin. KTÜ İSBB Bölümünde (1994) bölüm başkanımız idi. Emeklerinizi odeyemeyiz Hocam. Ailenize ve sevenlerinize sabırlar diliyorum. Toprağınız bol olsun.

SIRADAKİ HABER