Polisin elinden kaçan şüpheli vuruldu!

ORDU'nun Ünye ilçesinde hakkında tutuklama kararı verilen bir şahıs, cezaevine teslim edilmeden önce sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Raporun ardından polisleri iterek kaçmaya çalışan tutukluya polis 'dur' ihtarı çekti. İhtara uyulmaması üzerine silahı davranan görevli polis memuru, vurarak etkisiz hale getirdi.

Polisin elinden kaçan şüpheli vuruldu!

ORDU'nun Ünye ilçesinde saat 14:00 sıralarında, biri cezaevinden firar olmak üzere hakkında 3 ayrı yakalama kararı bulunan 27 yaşındaki Muhammet G. isimli şüpheli, polis tarafından yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

Polis, tutuklu şahsı cezaevine teslim etmeden önce sağlık raporu almak için Ünye Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne götürmek için yola çıktı. Rapor alındıktan sonra hastane çıkışında yanında bulunan 2 polis memurunun bir anlık dalgınlığından faydalanan tutuklu şahıs, polisleri itekleyerek Ünye-Samsun Sahil Yolu'na doğru kaçmaya başladı. Bu sırada kaçan tutukluya 'dur' ihtarı yapan polisler, şahsın bu ihtara uymaması üzerine ayaklarına doğru silahla ateş ederek yaraladı. 

POLİS DE GÖZALTINA ALINDI

Olayın içeriğinin özellikle yazılı medyada çok değişik şekillerde işlenmesi üzerine Ordu Valiliği yazılı bir açıklama yaptı, "görevli polis memuru kaçan şahsın ayaklarına doğru 1 el ateş etmiş, her ikisinin de koşar vaziyette olması sahil yolunun yoğun trafiği gibi nedenler ile şüpheli M.G. yaralanmıştır. Yaralanan şüpheli M.G. hastanede tedavi altına alınmış olup, polis memuru da gözaltına alınmıştır. Konu hakkında Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek, adli ve idari tahkikata başlanılmıştır" ifadelerini kullandı. Olayla ilgili soruşturma ise sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 21:59

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER