Polis tefecilere göz açtırmıyor!

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından başlatılan 'Kene Operasyonları'nın bir ayağı da Ordu'da gerçekleştirildi. Ordu polisi, vatandaşları önce borçlandırıp devamında baskı, cebir ve şiddet yoluyla haksız kazanç sağlayan bir fırsatçıyı daha yakaladı. Adli mercilere çıkarılan tefeci tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polis tefecilere göz açtırmıyor!

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 'Kene Operasyonları' kapsamında düzenlenen tefecilik operasyonunda yakalanan bir kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, tefecilik yaptığı belirlenen şüpheliye iş yerinde baskın düzenledi. 

Şüphelinin ev ve iş yerinde yapılan aramada, borç alacak ilişkisini gösterir belgenin yanı sıra 1 adet ruhsatsız el yapımı silah ile bu silaha ait 8 mermi ele geçirdi.

Kimliği gizli tutulan tefeci, emniyette sorgusunun ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

29 İLDE 161 KİŞİ YAKALANDI

İçişleri Bakanlığı aralarında Ankara, Adana ve İstanbul'un da bulunduğu toplam 28 ilde Kene Operasyonu gerçekleştirmiş, toplam 160 kişiyi gözaltına alarak adli makamlara sevk etmişti. Operasyonda bazı tefecilerin 500.000 TL'lik senetleri 5.000.000 TL'ye çevirdikleri, acil nakite ihtiyacı olan vatandaşlara da pos cihazı aracılığıyla 3.000 TL çekip 2.300 TL verdikleri tespit edilmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER