Pasaport ve ehliyette yeni dönem

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşların pasaport ve sürücü belgesi için ayrı ayrı birimlere başvurmalarına artık gerek kalmayacağını belirterek, "2 Nisan'dan itibaren tüm bu işlemler için ilçe nüfus müdürlüklerimize başvuru yapılacak" ifadelerini kullandı.

Pasaport ve ehliyette yeni dönem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da düzenlenen 'Pasaport ve Sürücü Belgelerine İlişkin İş ve İşlemlerin Devir Töreni'nde konuştu. Pasaport ve ehliyette yeni dönemin 2 Nisan'dan itibaren resmen başlayacağını ilan etti.

Bakan Soylu, amaçlarının bu hizmetlerin yapısında değişiklik ve sadeleştirme olduğunu dile getirerek, "Hem vatandaşımızın daha hızlı hizmet almasını temin ediyoruz, hem de emniyet teşkilatımızın büro işi yükünü azaltarak asli görevi olan kolluk hizmetlerine daha fazla kapasite ayırmasını temin etmiş oluyoruz" dedi. Pasaport ve ehliyet alım ve yenileme noktasında başlangıç tarihini 2 Nisan olarak açıklayan Bakan Soylu, "2 Nisan'dan itibaren tüm bu işlemler için ilçe nüfus müdürlüklerimize başvuru yapılacak. Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi işlemleri aynı yerde yapılacak" dedi.  

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER