Orta Karadeniz'e şiddetli yağış uyarısı!

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü Orta Karadeniz'de Samsun, Çorum ve Amasya'nın yanı sıra Sinop ve Ordu'nun Ünye ve Fatsa ilçelerine şiddetli yağış uyarısı yaptı. 15 il için sarı kodla uyarı verilirken Mersin'e turuncu uyarı geldi.

Orta Karadeniz'e şiddetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle yurdun orta ve doğu kesimlerine şiddetli yağış uyarısı yaptı. 15 ile sarı ve turuncu kod uygulayan Meteoroloji, Orta Karadeniz'de Samsun, Sivas, Amasya ve Çorum ile Ordu'nun da Ünye ve Fatsa ilçelerinin sahil ve iç kesimleri sarı kod verdi.

Bu illerin dışında, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Aksaray, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Hatay, Karaman ve Antalya'ya sarı kod verilirken Mersin'e ise turuncu kodla uyarı verildi. 

Yağışlar yer yer şiddetli olacak. Ordu'da ise yağışlı havanın hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Cumartesi ve Pazar günü ise Ordu'da hava sıcaklığı 24-25 derece aralığında mevsim normallerinin üzerine çıkacak. 

Yetkililer, Orta Karadeniz'de halen devam eden sağanak yağışların, bugün (Çarşamba) gece saatlerine kadar yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamlar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER