Ordulu şehidi binler uğurladı

KUZEY Irak'ın Avaşin-Basyan bölgesinde yürütülen arazi aramaları sırasında terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada şehit düşen 2 askerden biri olan Ordulu Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya, binlerin dua ve tekbirleri eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Ordulu şehidi binler uğurladı
16 Kasım 2017 günü şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya'nın naaşı, aynı gece saat 01.30 sıralarında askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanı'na getirildi. Şehit Sefa Kabakkaya için bugün de,  Altınordu ilçesi Bahçelievler Mahallesi'ndeki Ulu Camii'de cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Vali Seddar Yavuz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Ordu Barosu Başkanı Murat Poyraz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan,  Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, şehidin ailesi, yakınları, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

"BEDEL ÖDÜYORUZ"

Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından kürsüye gelen Ordu Valisi Seddar Yavuz, "Bu topraklarda bin yıldır dimdik ayakta durmanın bedelini maalesef ödüyoruz. Başka bir çaresi de var mı diye düşünüyorum, ama başka bir çaresinin de olmadığını maalesef görüyoruz" ifadelerini kullandı. Cuma namazına müteakip Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından 25 yaşındaki Şehit Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya'nın cenazesi, Eskipazar Mahallesi'ndeki Garnizon Şehitliği'nde, gözyaşları, dualar ve tekbirler arasında defnedildi. Törenin sonunda yapılan duanın ardından, şehit için saygı atışı yapıldı. Ardından şehidin naaşıyla birlikte gelen fotoğrafı ve şehidin tabutuna sarılı Türk Bayrağı, Vali Seddar Yavuz tarafından şehit babası Birol Kabakkaya'ya  takdim edildi.
 
Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, diğer protokol mensuplarıyla birlikte şehit ailesinin yaşadığı eve giderek, taziyelerini bildirdi. Şehit için Kur'an-ı Kerim okutuldu, dualar edildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 21:23

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER