Ordu'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Türkiye'de başta metropol kentler olmak üzere bir çok noktasında başlayan kentsel dönüşüm, nihayet Ordu'da da başlıyor. Bunun ilk sinyallerini Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz verdi. Peki, kentsel dönüşüm Ordu'da ilk hangi bölgeden başlayacak? İşte ayrıntıları...

Ordu'da kentsel dönüşüm başlıyor!
AMASYA - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Büyükşehir Belediyei daire başkanları, şube müdürleri ve eşleriyle birlikte gittiği Amasya kampında konuştu. Başkan Yılmaz, uzun süredir beklenen ve merak edilen kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk sinyallerini de burada verdi.

"İLK ÇALIŞMA, YEŞİL ALAN ÜZERİNE OLACAK"

Ordu'nun kentsel dönüşümle yeşil alanlara kavuşacağını söyleyen Başkan Yılmaz, "Altınordu'da, eski sanayi, otogar ve öğretmenler sitesinin olduğu alandaki yer ile 19 Eylül Stadyumu, Kapalı Çarşı, Cumhuriyet Otoparkı, Altınordu Belediyesi'nin olduğu yer ve Polis Karakolu'nun olduğu yeri komple yeşil alan yapıyoruz. Fatsa'da Cumhuriyet meydanının olduğu alanın meydan olması için bakanlık üzerinden çalışmalara başladık. 20 milyon liralık kamulaştırmayı bakanlığımız üstlendi. Burayı şehir meydanı olarak hazırlamak bizim görevimiz. Evkaf Mahallesi'nde 410 dönümlük alanı yeşil alana açacağız. Hemşerilerimizi betonların içerisinden kurtaracağız. Ünye'de Tabakhane Deresi ıslahı devam ediyor. Ünye Kültür Merkezi'ni Bakanlığımızla görüştük. İnşallah yeni yıl itibariyle başlatacağız. Ünye sanayi sitesinde de kentsel dönüşüme gideceğiz. Ünye'ye teleferik yakışır dedik ve yatırım programımıza aldık" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2014, 22:26

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER