Ordu'da FETÖ'cü 3 müftü kamudan atıldı!

OHAL kapsamında 2 yeni KHK Resmi Gazete'de yayımlandı. 689 Sayılı KHK ile aralarında asker, akademik personelin de bulunduğu toplam 3 bin 974 kişi kamu görevinden çıkarılırken, bunlardan 3'ünün de Ordu'da görev yapan ilçe müftüleri olduğu ortaya çıktı. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 201 kişi FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle kamudan men edilmişti.

Ordu'da FETÖ'cü 3 müftü kamudan atıldı!
ORDU - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararla yayımlanan 2 Kanun Hükmünde Kararname ile Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 201 kişi FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle kamudaki görev ve tüm haklarından men edildi.

Kamudan mer edilenler arasında Ordu'dan 3 ilçe müftüsü ile bir de Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni bulunuyor.

"KUMRU, KABADÜZ VE KUMRU İLÇE MÜFTÜLERİ ATILDI"

KHK kapsamında kamudan men edilenlerin yayımlandığı Resmi Gazetede, 2013 yılı Eylül ayında Kars'ın Susuz İlçe Müftülüğü'nden İkizce'ye atanan İlçe Müftüsü 42 yaşındaki Murat Çalı, 12 Eylül 2012'de Kumru İlçe Müftüsü atanan 41 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Aykut İli ile Kabadüz İlçe Müftüsü Adem Kuş, kamudan ihraç edildi. FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle Ordu İl Müftülüğü'nde görevli Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) Sezai Yücesoy da yer alıyor.   

"İŞTE DİĞER FETÖ'CÜ İSİMLER"

KHK ile Resmi Gazete'de isimleri ve görev yerleri açıklanan diğer FETÖ'cu isimlerden Ordu Adliyesi'nde Teknisyen olarak görev yapan Ferat Efil ve Gölköy Adliyesi'nde Zabıt Katibi olarak görev yapan Ülkü Akkoz, Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde mühendisler Sadık Şahin Günay ve Volkan Şimşek, Uzman Rabia Aktaş, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı'ndan Yar.Doç.Dr.Hakan Hekim kamudan ihraç edilen isimler arasında yer aldı. 

2016 yılı Temmuz ayında gerçekleştirilen operasyonlarda ismi ilk kez duyulan ve FETÖ'nün Ordu il imamı olan öğretmen Ali İhsan Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu 16 kişiyle birlikte gözaltına alındıktan sonra kayıplara karışan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Altınordu'da öğretmenlik yapan Seyrat Yıldız Kırkaya da kamudan ihraç edilenler arasında yer aldı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 14:19

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER