Ordu'da 374 mahalle yolu kapalı!

ORDU Büyükşehir Belediyesi yurt genelinde başlayan kar yağışının Ordu'yu da etkisi altına aldığını belirterek, "Kar nedeniyle 374 mahalle yolu ulaşıma kapandı" diye konuştu.

Ordu'da 374 mahalle yolu kapalı!
ORDU - Ordu'da 374 mahalle yolu ulaşıma kapandığını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, karla mücadele kapsamında il genelinde 86 ekip ve 295 iş makinesinin çalışmalara başladığını söyledi. 

"ÖNCELİK OKUL SERVİSLERİ, HASTA VE CENAZELERE"

Bu sabah saatlerinden itibaren başlayan çalışmalar neticesinde 70 mahalle yolunun ulaşıma açıldığını belirten Yılmaz, yüksek kesimlerde kar yağışı ve yoğun tipi nedeniyle müdahale için yağışların durmasının beklendiğini belirterek, "Ekiplerimiz 24 saat esasına göre çalışıyor. Bölgede yoğun kar yağışı olması nedeniyle önceliğimiz, hasta, cenaze ve öğrenci servislerinin güzergahları. Vatandaşlarımız bizlere 24 saat boyunca 444 10 52 nolu telefondan ulaşabilirler. Hemşerilerimizin bu konuda bizlere destek olmalarını ve asılsız ihbarlarda bulunmamalarını istiyoruz" diye konuştu. 

"24 SAATTE AÇILACAK"

Kar yağışı ve tipinin durmasının ardından çalışmaların hız kazanacağını belirten Başkan Yılmaz, "Kapalı bulunan 374 mahalle yolunu en geç 24 saat içerisinde ulaşıma açmayı öngörüyoruz. 295 iş makinesi ve 86 ekip 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından kar lastiği ve zinciri olmayan araçlarla yola çıkmamaları gerekiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 01:59

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER