Ordu Valisi Sonel: "Provokasyona müsaade etmeyiz"

YENİ Ordu Stadyumu'nda yaşanan provokatif olaya ilişkin Ordu Valisi Tuncay Sonel'den flaş bir açıklama geldi. Vali Sonel, "Provokasyona ve huzuru bozmaya müsade etmeyiz" ifadelerini kullandı, olayın iç yüzünün aydınlatıldığını belirterek 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Vali Sonel, "Konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir" dedi.

Ordu Valisi Sonel: "Provokasyona müsaade etmeyiz"

Yeni Ordu Stadyumu'nda yaşanan provokatif olaya ilişkin Ordu Valisi Tuncay Sonel'den flaş açıklama geldi. Emniyet güçleri tarafından konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını belirten Vali Sonel, 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı ve ekledi: "Provokasyona ve huzuru bozmaya müsade etmeyiz"

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise yaşanan olayın iç yüzü şu şekilde anlatıldı:

"Yeni Ordu Stadyumu'nda 23 Ekim 2021 tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK - Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3.Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kuran'ı Kerim'den ayetler yazılı ve Türk Bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğü'müzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış; Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, öğrencilerin bu kitapları C.D ve Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri, bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup, konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."         

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2021, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER