Ordu Valisi Sonel: "Esef verici"

ORDU Valisi Tuncay Sonel, görevinden uzaklaştırılan Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'i isim vermeden eleştirdi. Vali Tuncay, CHP Adıgüzel'in açıklamalarıyla ilgili "Esef vericidir" dedi.

Ordu Valisi Sonel: "Esef verici"

Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut'un İçişleri Bakanlığı soruşturmasıyla görevinden uzaklaştırılmasına ilişkin Gazeteduvar.com.tr'ye açıklamalarda bulunan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'e Ordu Valisi Tuncay Sonel'den tepki geldi. 

VALİ SONEL: "ESEF VERİCİ"

Vali Sonel, CHP'li Adıgüzel'in açıklamalarıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında "Bazı basın yayın organlarında, 'Ordu Korgan Kaymakamının Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yapmış olduğu konuşmadan dolayı görevinden alındığı' yönünde gerçek dışı haberler yer almaktadır. Hiçbir gerçek bilgiye dayanmayan bu haberlere yönelik olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur: Ordu'nun Korgan ilçesi Kaymakamı görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekildeki tutumu nedeniyle soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır. TBMM çatısı altında görev yapan bir milletvekilinin söz konusu bu görevden uzaklaştırmayı açıklamalarıyla çarpıtarak olduğundan farklı göstermeye çalışması ise esef vericidir" ifadelerini kullandı.

ADIGÜZEL NE DEMİŞTİ?

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ise Gazeteduvar.com.tr'ye yaptığıo açıklamasında "Kaymakam Bey konuşmasında sıklıkla Atatürk, Cumhuriyet, Türk milleti vurgusu yaptı. Recep Tayyip Erdoğan'ın adını anmadı. Bir ara Atatürk'ün 'Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz' sözünü de kullandı. Kaymakamı AKP'liler şikayet etmiş" ifadelerini kullanmıştı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER