Ordu Valiliği'nden sel ve su baskını uyarısı!

ORDU Valiliği Ordu il genelinde etkili olması beklenen gökgürültülü sağanak yağışlar nedeniyle yıldırım, sel ve su baskınlarına karşı vatandaşları uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 'sarı kod' uyarısı verdi, yağışlar bu akşam 21:00'e kadar etkili olacak.

Ordu Valiliği'nden sel ve su baskını uyarısı!

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kuzey ve batı kesimlerden gelen yağışlı hava nedeniyle vatandaşlar uyarıldı. Valilik, "Meteoroloji'den yapılan uyarıda; bugün öğle saatlerinden itibaren ilimizde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklenmektedir. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de "Bugün öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Amasya, Tokat), Sivas çevreleri ile Kayseri'nin kuzeyinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydan gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" açıklamasını yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER