Ordu Sahili Karadeniz'in gözdesi oldu

Ordu ili, Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Yaza Merhaba Etkinliği ile unutulmaz günlerinden birini daha yaşadı. Etkinlik kapsamında yapılan törende konuşma yapan Başkan Enver Yılmaz, Rüsumat Sahili ile Ordu Park AVM Projesi hakkında davetlilere bilgi verdi.

Ordu Sahili Karadeniz'in gözdesi oldu

Başkan Yılmaz konuşmasında, "Türkiye Mimarlar Birliği tarafından en güzel peyzaj ödülüne layık görülen Rüsumat Sahili Projemiz bisiklet, koşu, yürüyüş yolları ve gezinti alanlarıyla toplam 27 milyon TL'ye mal oldu. Bölgemizin en büyük alışveriş merkezi olacak 300 milyon lira değerindeki Ordu Park AVM ise 14 ay sonra Orduluların hizmetine sunulacak" dedi.

BAŞKAN YILMAZ, "300 MİLYON TL'LİK YATIRIM 14 AY SONRA ORDULULARIN HİZMETİNE SUNULACAK"

Ordu Park AVM ve Rüsumat Sahili'ne dair yapılan görsel sunumun ardından, bilgilendirme yapan Başkan Enver Yılmaz, "Yaklaşık 60 dönümlük bir alanda Büyükşehir Belediyemizin mülkiyetindeki bu alana dört yatırımcı kuruluş, bir araya gelerek Ordu'da çok önemli bir yatırıma teşebbüs etti. Zeminini 6 ay önce hazırladığımız çalışmanın bekleme süresini de doldurduk. Şimdi ise yatırımcı firma bugünden itibaren 14 aylık süre içerisinde burada çok önemli bir eseri Orduluların hizmetine sunmuş olacak. 4 katlı inşa edilecek AVM, 45 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olup, komşu illerle kıyaslandığında Karadeniz'in en büyük alışveriş merkezi olacak. Zemin katında 1700 araçlık otoparkı bulunan proje 25 dönüm açık alana sahip olup, dolar ve eurodaki artış dikkate alındığında yaklaşık 300 milyon TL'lik bir yatırım hayata geçirilecek. Üst katında çok amaçlı salon dediğimiz 3 bin 500 kişinin aynı anda oturabileceği dev bir kongre merkezi ve organizasyon merkezi hatta yeri geldiğinde düğün salonu ve fuar alanı olacak. 8 sinema salonu sosyal faaliyetlerimize ciddi katkı sağlayacak bir mekân olacak. 140’ın üzerindeki markayla anlaşıldı ve yüzde 95 seviyesinde kiralamalar yapıldı. 140 reyonun 30’u restoran, kafe, mağaza ve farklı kategorideki alanlar olacak. Büyükşehir Belediyesi olarak tek kuruş koymadan 30 yıl yap işlet devret modeliyle yılda yaklaşık 10 milyon TL kira alacak bir yapının inşası gerçekleşecek. Ordu’muza hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.


"ORDU SAHİLİNE 27 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK"

Sahilde yapılan çalışmalarla ilgili de bilgilendirme yapan Başkan Yılmaz, "3.5 metre yürüyüş, 3.5 metre bisiklet ve 2 metre kaldırımı ile güzel bir alan ortaya çıktı. Projemiz Türkiye Mimarlar Birliği tarafından en güzel peyzaj proje ödülüne layık görüldü. 27 dönümlük Ayışığı Meydanı'nda 120 araçlık otoparkı, 550 araçlık otoparka çıkardık. 3 Temmuz'da ihalesini gerçekleştireceğimiz Şehitler Anıtımız ile Ordu'nun tüm protokol ve törenlerinin yapılacağı, Atatürk Anıtı'yla birlikte bir meydana daha kavuşacağız. Rüsumat Sahili’nde bulunan Ayışığı ve Atatürk Anıtı'nın olduğu alan Ordu'muzun resmi programlarının yapılacağı yeni saha olacak. Ordu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre denizi, havası ve çevresi en temiz il. Yapılan yatırımlarla birlikte şehrimizde muhteşem eserler ortaya çıktı. Başta hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bu projelerin uygulanmasında bize sonuna kadar destek verildi. Ordu Park AVM dışında sahile harcadığımız ve yarısını bitirdiğimiz yatırımların toplam maliyeti ise yaklaşık 27 milyon TL" şeklinde konuştu.

"HER AY BİR PROJENİN AÇILIŞINI YAPACAĞIZ"

İl genelinde Büyükşehir marifetiyle yapılan yatırımların yüzde 90'ının tamamlandığını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, "2017 yılına kadar Büyükşehir olarak çalışmalarımızı altyapıda sürdürdük. Üstyapıda da birçok projeyi hayata geçirmiş olmamıza rağmen yatırımlarımızın açılışını resmi olarak gerçekleştirmedik. Artık her ay bir açılış yapacağız. Yatırımlarımız ortaya çıktığında bize destek verenler ilimizin çehresinin nasıl değiştiğine şahitlik edecek" dedi.

AVM TEMSİLCİSİ AKSOY, "ORDU PARK AVM ORDULULARIN GÜNLÜK HAYATININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASI OLACAK"

Ordu Park AVM hakkında Ordululara bilgi veren Ordu Alışveriş ve Yaşam Merkezi Yatırımcı Temsilcisi Beytullah Aksoy ise, "Ordu Park AVM açıldıktan sonra çevreci ve özgün mimarisi, uluslararası markaları, kültür ve sanat etkinlikleri ile Orduluların günlük hayatının vazgeçilmez bir parçası olacak. Burası aynı zamanda benzersiz peyzajıyla şehrimizin rahat nefes alacağı ve ritminin atacağı bir sosyal tesis olarak tasarlandı. Performans sanatları için hazırladığımız sahnede vatandaşlarımızı konser, tiyatro, opera ve diğer gösteri sanatlarıyla da buluşturacağız. Londra’da oynayan bir müzikal Ordu'da sizlerin de seyrine sunulacak. Çocuklarımızın hayal gücünü zenginleştireceğine inandığımız geleceğin teknolojisi çocuk oyun alanları sayesinde şehrimizin geleceğine de katkı sağlayacağız. Projemiz hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER