Ordu polisinden DEAŞ operasyonu!

ORDU İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat, Terörle Mücadele ve Özel Harekat Şube müdürlüğünden 20 ekip ve 150 personel ile Altınordu ve Ünye ilçelerinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda Irak uyruklu oldukları tespit edilen 10 kişi gözaltına alındı.

Ordu polisinden DEAŞ operasyonu!

Ordu'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 10 Irak uyruklu şüpheli gözaltına alındı. 

"POLİS TAM 6 AY BOYUNCA TAKİP ETTİ"

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, İstihbarat ve Özel Harekat Şube Müdürlükleri ekipleri, DEAŞ üyesi şüphelilerin belirlenmesine yönelik yaklaşık 6 ay fiziki ve teknik takip yürüttü. Çalışmanın ardından Ordu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Altınordu ve Ünye ilçelerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. 

Yaklaşık 150 personelin görev aldığı ve 20 ekibin yürüttüğü operasyonda, terör örgütü DEAŞ içinde çeşitli birimlerde görev aldığı tespit edilen Irak uyruklu 10 zanlı yakalandı.

Şüphelilerin ikametleri ve üstlerindeki aramada, yabancı uyruklular arasında para havalesinde kullanıldığı değerlendirilen yabancı banka POS cihazı ile çok sayıda dijital materyale el konuldu.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER