Ordu plajları halka açılıyor!

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, radikal bir karar alarak il genelindeki tüm plajların halka açılacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi, kamu tesisleri de dahil olmak üzere tüm işletmeleri yıkıp, halka açacak.

Ordu plajları halka açılıyor!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu'da tarihe geçecek bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu, Fatsa ve Ünye'de kıyı kenar çizgisini ihlal eden kamu tesisleri de dahil, tüm yapıları yıkacaklarını belirterek, plajların artık halka açılacağını söyledi.

Başkan Yılmaz, Ünye'de Turizm İşletmecileri Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Ordu'nun turizmden hak ettiği pastayı alacağına inandığını ifade eden Başkan Yılmaz, belediye olarak Ordu'nun turizm mastır planını hazırladıklarını söyledi. Ordu halkının plajları kullanamadığını ifade eden Başkan Yılmaz, "Özellikle Efirli Bölgesi'nde plajlar adeta işgal altında. Kamunun gücüyle çevrilen yerler halkın kullanımına kapalı halde duruyor ve vatandaşlar hakkı olan plajları kullanamıyor. Kanuna rağmen bu yapıların yıkımı 15 yıldır gerçekleştirilmemiş. Kamu tesisleri de dahil bu tür işletmelerin tamamını yıkacağız. Bunu biz değil kanun söylüyor. Biz radikal kararlar alacağız. Bizim için aldığımız kararlarda en önemli unsur vatandaşımızın mutluluğudur. Bu konuda asla tavizde bulunmayacağız. Bu Fatsa ve Ünye için de geçerli. Ordulular denizin hemen kenarında yaşıyor ancak denizi kullanamıyorlar" diye konuştu.

"KADIN VE AİLE PLAJLARI GELİYOR"

Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde aile ve kadın plajları oluşturacaklarını belirten Başkan Yılmaz, "Herkes denizden faydalanabilmeli. Aileler için ve kadınlar içinde ayrı plajlar oluşturacağız. Oluşturulacak plajlarda, cankurtaran, sosyal tesisler gibi hizmetler de olacak" şeklinde konuştu.

"ORDU'NUN TURİZM MASTER PLANI HAZIRLANIYOR"

Ünye'de yapılacak turizm yatırımlarıyla ilgili de bilgiler veren Başkan Yılmaz, "Ünye ilçemize teleferik yapacağımızı açıklamıştık. Proje çalışmalarımız sürüyor. Bu teleferik, şehrin üzerinden değil, deniz üzerinden zirveye ulaşacak. Çamlıkla ilgili projemiz var. Ünye Çimento'dan itibaren Ünye'nin sahil şeridinde peyzaj çalışması yapacağız. Ayrıca hem Ünye'nin hem de Ordu'nun turizm master planını hazırlıyoruz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 22:28

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER