Ordu'nun yolları bir bir çöküyor!

ORDU'nun Perşembe ilçesine bağlı Mersin Köyü'ndeki yol faciasının ardından bu kez benzer bir olay Çatalpınar ilçesinde yaşandı. Devik Mahallesi sınırlarındaki Fatsa-Aybastı karayolu çöktü, Belediye Başkanı Ahmet Türe "Allah'tan can kaybı olmadı" dedi. Karayolları İl veya Bölge Müdürlüğü'nden ise herhangi bir açıklama gelmedi.

Ordu'nun yolları bir bir çöküyor!

Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı Mersin Mahallesi sınırlarındaki Perşembe-Fatsa devlet karayolundan sonra bu kez Çatalpınar ilçesi sınırlarındaki Çatalpınar-Fatsa-Aybastı yolunda heyelan meydana geldi. 

Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, Devik Mahallesi'nde Fatsa-Aybastı kara yolunun 32. kilometresinde çatlak oluştuğu ihbarı üzerine bölgeye ekiplerin sevk edildiğini söyledi.

Karayolları ekiplerince yolda önlem alındığını belirten Türe, "Önlem alınması sayesinde herhangi bir can kaybı yok. Yolun alt tarafı uçurum, yaklaşık 300-400 metrelik bir mesafe var. Allah göstermesin, alt tarafta tarım işçileri de olabilirdi. Allah'tan can kaybı olmadı. Şu anda herhangi bir sıkıntı yok." demekle yetindi.

Türe, olayda muhtarın, Karayolları ve jandarma ekiplerinin duyarlılık gösterdiğini dile getirerek, Çatalpınar Belediyesi ve Karayolları ekiplerince yolun diğer tarafında genişletme çalışması yapılarak ulaşıma açıldığını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER