Ordu'nun yolları açık

TÜM Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Ordu'da da özellikle iç ve yüksek kesimlerde kar kalınlığının 80 cm'ye kadar ulaşmasına neden oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından teyakkuza geçen karla mücadele ekipleri il genelinde 464 araç ve 533 personel ile 7/24 çalıştı. Ordu'nun karla kaplı yolları açıldı.

Ordu'nun yolları açık

Ordu'yu etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrası bazı ilçelerdeki kar kalınlığı 1 metre 80 santime kadar ulaştı. Bazı ilçelerdeki kar kalınlığı ise 2 metreyi buldu.  

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, en başından itibaren tedbirli davranarak etkili kar yağışına yenik düşmedi, ulaşıma kapanan yollar en kısa sürede kardan temizlendi. Son olarak dün akşam saatlerinden itibaren yapılan çalışmalarla ulaşıma kapanan 140 mahalle ve grup yolu daha ulaşıma açıldı.

Yetkililer, yüksek kesimler hariç il genelindeki ortalama kar kalınlığının 82 cm olarak ölçüldüğünü belirterek, Büyükşehir Belediyesi il genelinde 464 araç/iş makinesi ve 533 personelle 7/24 sahada çalışmalarını sürdürdü.

Kar yağışının gerçekleştiği mahalle ve grup yollarına müdahale eden Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, ulaşıma kapanan 140 mahalle ve grup yolunun tamamını ulaşıma açtı. Ekiplerin yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yollara müdahalesi sürerken hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla birlikte oluşması muhtemel buzlanmalara karşı da tuzlama çalışmalarına ağırlık verdi.

54 HASTA VE 11 CENAZEYE MÜDAHALE EDİLDİ

Özellikle dün akşam saatlerinden itibaren yapılan karla mücadele çalışmaları kapsamında,  Altınordu ilçesinde 1 hasta, Akkuş ilçesinde 8 hasta, 3 cenaze ve 4 diyaliz hastası, Aybastı ilçesinde 1 hasta, Çamaş ilçesinde 1 cenaze, Çatalpınar ilçesinde 1 hasta ve 1 cenaze, Çaybaşı ilçesinde 3 hasta, Fatsa ilçesinde 9 hasta, Gürgentepe ilçesinde 3 hasta, İkizce ilçesinde 4 hasta ve 2 cenaze, Korgan ilçesinde 2 hasta, Kumru İlçesinde 2 hasta, Ulubey ilçesinde 1 hasta ve 2 cenaze, Ünye ilçesinde 15 hasta ve 2 cenazenin  bulunduğu mahalle ve grup yollarına müdahale edildi.
 
Vatandaşların kar lastiği ve zincir olmayan araçlarla trafiğe çıkmaması istenirken karla mücadele talepleri için 444 10 52 Çağrı Merkezini ve ALO 153'ü 7/24 arayabilecekleri bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER