Ordu-Giresun Havalimanı'nda sis alarmı!

ORDU-Giresun Havalimanı'nda aşırı sis yoğunluğu ve görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle THY'na ait bir uçak havada 12 tur attı, pisti 2 kez pas geçti sonunda Çarşamba Havalimanı'na indi. Pegasus Havayolları'na ait bir uçak da 2 kez alçaldı, olmadı. Havada 9 tur attıktan sonra 10 dakika gecikmeli olarak inebildi.

Ordu-Giresun Havalimanı'nda sis alarmı!

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan ve akşam saatlerinde Ordu-Giresun Havalimanı'na inmesi gereken Türk Hava Yollarına ait TK2852 sefer sayılı Boeing737 tipi yolcu uçağı, Ordu-Giresun Havalimanı'nına inebilmek için havada 12 tur attı, 2 kez pisti pas geçti. Bunun üzerine yolcu uçağı Samsun Çarşamba Havalimanı'na yönlendirildi. 

Bunun üzerine yine Türk Hava Yollarına ait TK7332 sefer sayılı uçağın da uçuşu iptal edilirken, bir iptal de yine Türk Hava Yollarına ait TK 7138 sefer sayılı Ankara uçağından geldi.  

HAVADA 9 TUR ATTIKTAN SONRA İNEBİLDİ

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 20:40'ta kalkan Pegasus Havayolları'na ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı, saat 21:30'de Ordu Giresun Havalimanı'na inmesi gerekirken, saat 22:35'e kadar Ordu'nun Altınordu ve Giresun'un Keşap ilçeleri arasında havada 9 tur attıktan sonra saat 22:40'da inişe geçebildi.  

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER