Ordu-Giresun Havalimanı'nda bomba paniği

ORDU'da dün akşam saatlerinde Ordu-Giresun Havalimanı'nda bir yolcu uçağına yapılan bomba ihbarı üzerine seferler durduruldu. Polis ekipleri uçakların kargo ve kabin bölümünde arama yaptı. Yapılan aramalarda herhangi bir ize rastlanmadı. İhbarın ise yurt dışından gelen bir telefonla uçak ismi belirtilmeden genel olarak yapıldığı iddia edildi.

Ordu-Giresun Havalimanı'nda bomba paniği

Ordu-Giresun Havalimanı'nda akşam saatlerinde yurtdışından gelen bir telefonla yapılan bomba ihbarı, Ordu emniyetini ayağa kaldırdı. Uçak seferleri geçici olarak iptal edildi, Ordu Valisi Tuncay Sonel havalimanına gitti. İhbar asılsız çıktı. 

Alınan bilgiye göre, Ordu'nun Gülyalı ilçesindeki havalimanına telefonla bomba ihbarında bulunuldu. Bunun üzerine geniş güvenlik önlemleri alınan havalimanında pistteki ve iniş yapan uçaklarda uzman ekipler tarafından arama gerçekleştirildi.

Uçaklar tedbir amacıyla tahliye edilirken yolcular, havalimanındaki bekleme salonlarına alındı. Ekiplerin detaylı inceleme ve araştırmaları sonucu herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Kontrollerin ardından yolcuların tekrar uçağa alınmasıyla seferler normale döndü.

Öte yandan Vali Tuncay Sonel, havalimanına gelerek yetkililerden konuyla ilgili bilgi aldı, yolcularla görüştü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER