Ordu'dan İzmir'e yardım eli

İZMİR'de meydana gelen ve 49 kişinin hayatını kaybettiği, 896 kişinin yaralandığı 6.8 şiddetindeki depremin ardından bir yardım konvoyu da Ordu'dan İzmir'e yola çıktı. Ordu Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında 5 bin kişilik yemek servis kapasiteli mobil mutfak tırını ve arama kurtarma ekiplerini bölgeye gönderdi.

Ordu'dan İzmir'e yardım eli

Ordu Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de merkez üssü Seferihisar ilçesi olan ve farklı şehirlerden de hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in talimatıyla arama kurtarma ekipleri ve 5 bin kişilik yemek servisi yapan tam donanımlı mobil mutfak TIR'ı İzmir'e gitti.

Arama kurtarma ekiplerinin ve mobil mutfak TIR'ının İzmir’e uğurlanması sırasında konuşan Büyükşehir Başkan Danışmanı Burhan Sakallı, "Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler'in talimatlarıyla İtfaiye Daire Başkanlığı'mıza bağlı arama kurtarma ekibi ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'mıza bağlı mobil mutfak TIR'ımız 10 kişilik lojistik ekibiyle beraber yola çıktı. Ekiplerimiz, İzmirli kardeşlerimizin yardımına koşmakla birlikte onlara sıcak yemek ikramında da bulunacaklar. İzmir'in acısını yüreğimizde hissediyoruz. Depremde vefat eden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz" dedi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER