Ordu'dan Elazığ'a yeniden yardım eli

Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kolları sıvayan ve gösterdikleri yakın ilgiyle Türkiye'nin konuştuğu illerin başında yer alan Ordu'dan Elazığlı depremzedelere bir destek TIR'ı daha yola çıktı. TIR'da Ordu Valiliği himayesinde temin edilen 1000 adet gıda kolisi bulunuyor.

Ordu'dan Elazığ'a yeniden yardım eli

Ordu Valisi Seddar Yavuz'un öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyonla toplanan çeşitli gıda maddelerinin yer aldığı 1000 koliden oluşan yardım TIR'ı, Vali Seddar Yavuz, protokol mensupları, daire müdürleri ve iş insanlarının katılımıyla Ordu Valiliği önünden deprem bölgesine uğurlandı.

Organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Valisi Seddar Yavuz, "Devletimiz her zaman olduğu gibi üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde. Biz de millet olmanın bilinci ve şuuruyla bölgede yaşayan kardeşlerimizin acılarının dindirilmesi ve onların yanında olduğumuzu hissettirmek bakımından bugün itibariyle çeşitli gıda maddelerinden oluşan 1000 koliyi Elâzığ ilimize uğurluyoruz. Bu sadece bir yardım TIR'ı değil, gönüller arasında kurulan bir köprüdür, bir yoldur, bir yolculuktur" dedi. 

Yardım malzemelerinin temin edilmesinde Ordu'daki iş dünyasının da katkıları olduğunu belirten Vali Yavuz, teşekkür etti.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER