Ordu'dan Antalya'ya 'geçmiş olsun' mesajı

ANTALYA'da sağanak yağışla birlikte başlayan ve hızı 100 km'yi aşan rüzgar, Kumluca ve Finike'de hortuma neden oldu. Kumluca'da rüzgarın çatıdan uçurduğu sac parçası 13 yaşındaki Berivan Karakeçi'nin başına çarptı, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan Devrim Bayram Demir'i hortum uçurdu. İkisi de hayatını kaybetti. Kemer'de ise Buse Acar kayboldu, arama çalışmaları devam ediyor. Felaketi yaşayan Antalya'ya ise Ordu'dan Vali Seddar Yavuz'dan geçmiş olsun mesajı geldi.

Ordu'dan Antalya'ya 'geçmiş olsun' mesajı

Antalya'da dün akşam başlayan sağanak ile saatteki hızı 100 kilometreyi aşan fırtına kent merkezinde ve ilçelerde hayatı felç etti. Kumluca ve Finike ilçelerindeki hortum ise bölgedeki yerleşim yerleri ile tarım ve sera alanlarına zarar verdi. 2 kişinin öldüğü 1 kişinin kaybolduğu felaketin yol açtığı zarar ise büyük.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye turizminin başkenti Antalya'ya geldi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte bölgedeki son durumu incelerken, diğer taraftan da kaybolan Kader Buse Acar'ın arama faaliyetlerini yakından takip ediyor. Ordu'dan ise Antalya'ya geçmiş olsun mesajı gitti. Ordu Valisi Seddar Yavuz, "Turizmin Başkenti güzel Antalya'mıza geçmiş olsun. Hortumda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet , yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER