Ordu'da 'şok' yol denetimleri başlıyor!

ORDU Valisi Tuncay Sonel, özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarının bulunduğu saatlerde kısıtlamalara uygun hareket edilmediğinin gözlemlendiğini belirterek, "Bunun için de daha etkin denetimler yapacağız. Emniyet ve jandarma birimlerimiz şok yol denetimleri yapacak" diye konuştu.

Ordu'da 'şok' yol denetimleri başlıyor!

Ordu Valiliği'nde vali yardımcıları, daire müdürleri ve ilçe kaymakamlarının katıldığı ve haftalık mutat olarak düzenlenen COVID-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Ordu Valisi Tuncay Sonel, özellikle kısıtlama saatlerinde çok daha sıkı denetimlerin geleceğini işaret etti.

COVID-19 Salgını ile mücadelede rehavete yer verilmeyeceğini belirten Vali Sonel, kısıtlama sürelerinde uygun hareket edilmediğini gözlemlediklerini belirterek, "En ufak bir gevşeklik, en ufak bir rehavet vaka sayılarının artmasına neden oluyor. O sebeple sahadaki denetimlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Denetimlerimizi daha da hissedilir hale getireceğiz. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde ve saatlerde, bu kısıtlamaya uygun hareket edilmediğini gözlemliyoruz. Bunun için de daha etkin denetimler yapacağız. Emniyet ve jandarma birimlerimiz şok yol denetimleri yapacak. Vatandaşlarımızdan ricamız, onların sağlığı için belirlenen kurallara riayet etmelerdir. Aşı çalışmalarının sürdürüldüğü bugünlerde biraz daha dişimizi sıkmalıyız. Bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz ve başaracağız" ifadelerini kullandı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER