Ordu'da sel faturası: 3 günde bin 243 heyelan!

ORDU Büyükşehir Belediyesi (OBB) 8 ve 11 Temmuz tarihleri arasında etkili olan şiddetli yağışlarla birlikte meydana gelen sel felaketinin bilançosunu çıkardı. Türkiye'nin en uzun yol ağına sahip Ordu'da 3 gün içinde tam 1.243 ayrı noktada heyelan yaşandığı belirlendi.

Ordu'da sel faturası: 3 günde bin 243 heyelan!

KARADENİZ'de başta Ordu olmak üzere birçok ilde yaşanan sel felaketinde Ordu'nun bilançosu ortaya çıktı.

Tespitleri tamamlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) ekipleri tam 1.243 ayrı noktada heyelan meydana geldiğini tespit etti.

8 Temmuz ve 11 Temmuz tarihleri arasında üç gün devam eden şiddetli yağışlar, geride şiddetli bir hasar da bıraktı. İl genelinde çeşitli noktalarda 848 personel ve 316 iş makinesi ile inceleme ve tespitlerini tamamlayan ekipler, ana grup yollarının tamamını ulaşıma yeniden açtı. 

"HEYELAN TEHLİKESİ GEÇMEDİ!"

Gerçekleşen çalışmalar sonrası heyelan nedeniyle kapanan ana yolların tamamı ulaşıma açıldı. Diğer bölgelerdeki çalışmaların ise devam ettiği bildirildi. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şiddetli yağışlar sonrası, toprak zemininin yumuşadığı ve bazı riskli bölgelerde yeniden heyelan olabileceği belirtilerek vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER