Ordu'da sahil ve 3 caddeye sigara yasağı!

ORDU Valisi Tuncay Sonel, Koronavirüs Tedbirleri kapsamında çok tartışılacak bir karara imza attı. Vali Sonel, Sırrıpaşa, Süleyman Felek ve İsmet Paşa caddeleri ile Ordu sahilinde sigara içilmesini yasakladı. 65 yaş üstü vatandaşlara ise saat 10:00 ve 22:00 sınırlaması getirdi.

Ordu'da sahil ve 3 caddeye sigara yasağı!

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Altınordu ilçe merkezinde cadde ve sokaklar, lokanta, kafe, restoranlar, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafeler, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park ve piknik gibi yaşam alanlarının denetimlerine katıldı. 

3 CADDE VE SAHİLLERE SİGARA YASAĞI

Denetimlerin artacağına dikkatleri çeken Vali Sonel, çok tartışılacak bir karara da imza attı, "Fidangör Caddesi olarak anılan Sırrıpaşa, Süleyman Felek, İsmetpaşa caddeleri ile sahil bandında sigara içilmesini yasakladık" dedi. Vali Sonel, "Vatandaşlarımız bugün itibariyle artık maskesini takacak, mesafeye, temizliğe dikkat edecek. Maskesini indirip sigara içmeyecek, hem kendisine hem çevresine zarar vermeyecek" şeklinde konuştu.

65 YAŞ ÜSTÜNE KISITLAMA GELDİ

Vali Sonel, "65 yaş ve üstü kıymetli büyüklerimiz için sokağa çıkma saatini sabah 10:00 ile akşam 22:00 arasında müsaade ediyoruz. 65 yaşındaki kıymetli büyüklerimiz dışarıda işleri varsa yine maske, sosyal mesafe ve temizliğe ve alınan saatlere riayet ederek sokağa çıkabilecekler" diye konuştu. 

TAZİYE ÇADIRI KURULMAYACAK

Cenazelerde taziye çadırları kurulmaması gerektiğine de vurgu yapan Vali Sonel, "Taziye çadırları yerine dua okuyalım, telefonla taziye dileyelim. İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda düğün salonlarında düğünler 1 saatle sınırlandırıldı. Düğünler de nikâh merasimi şeklinde yapılacak ve yemek verilmeyecek. Bilim Kurulumuzun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımızca alınan tedbirlere Ordu'muzun 19 ilçesi olarak titizlikle uyacağız" diyerek, vatandaşların alınan kurallar noktasında hassas olmalarını istedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER