Ordu'da paraşüt faciası!

ORDU'da yamaç paraşütü yapmak için Boztepe'den havalanan 2 kişi, iddialara göre ters rüzgar nedeniyle paraşütün kontrolünü kaybedince teleferik tellerine takıldı. İplerin kopması sonucu 2 kişi feci şekilde yere çakıldı. Ordu'nun ilk yamaç paraşütçülerinden Hüseyin İlhan hayatını kaybetti, diğer paraşütçü ise ağır yaralı.

Ordu'da paraşüt faciası!

Feci kaza saat 15:15 sıralarında meydana geldi. Kentin yamaç paraşütü noktası olan 530 rakımlı Boztepe'den havalanan uzman paraşüt pilotu Hüseyin İlhan ve beraberindeki Eren Şalcı, tandem yamaş paraşütüyle havalandı. İddialara göre bir süre sonra ters rüzgarın da etkisiyle paraşütün kontrolünü kaybeden Hüseyin İlhan ve beraberindeki Eren Şalcı, teleferik tellerine takıldı. Bu sırada teleferik kabininin paraşüt iplerinin üzerinden geçmesiyse ipler kesildi ve Uzman Pilot Hüseyin İlhan ile yolcu Eren Şalcı teleferik direğine çarparak feci şekilde yere çakıldı.

Olayla ağır yaralanan 2 kişiden Hüseyin İlhan hayatını kaybetti, diğer yolcunun ise durumu ağır. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER