Ordu'da minareye yıldırım düştü!

ORDU'nun Ulubey ilçesinde bir caminin minaresine yıldırım düştü. Minarenin külah ve alem adı verilen üst kısmı, caminin yanındaki otomobilin üstüne düştü. Cami imamı adeta ölümden döndü.

Ordu'da minareye yıldırım düştü!

Ordu'nun Ulubey ilçesinde bir caminin minaresinde yıldırım isabet etmesi sonucu hasar oluştu. İlçeye bağlı Yeni Sayaca Mahallesi'nde etkili olan sağanak sırasında Kazancı Camisi'nin minaresine yıldırım isabet etti.

Minarenin üst kısmındaki bir bölüm, caminin yan tarafında park halindeki aracın üzerine düştü. Cami imamı Resul Çelik'e ait araçta hasar meydana geldi.

YA İMAM ARACINDA OLSAYDI?

Mahalle Muhtarı Dursun Berçin yaptığı açıklamada, öğle saatine doğru gerçekleşen olayda minarenin yıkıldığını ve imamın aracına zarar verdiğini söyledi. Berçin, can kaybının olmadığını ifade ederek, "Allah beterinden korusun inşallah. Yıldırımın düşme anını görmedim ama gök gürültüsü ve şimşek çakması oldu. Namaz vakti değildi. Vatandaşlarımız yoktu, can kaybı yok çok şükür" dedi.

Cami imamı Resul Çelik ise büyük bir gürültüyle dışarı çıktıklarında minarenin tepesinin koptuğunu ve ağır hasarlı aracı gördüklerini söyledi. En büyük tesellinin can kaybı yaşanmaması olduğunu vurgulayan Çelik, "Olaydan yarım saat önce de çocuklar ve bazı vatandaşlar caminin etrafındaydı. Onlar da kazaya denk gelmediler. Ona da çok şükür ucuz atlattık" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 12:17

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER