Ordu'da kurallara uymayan 82 kişiye ceza

COVİD-19 tedbirleri kapsamında geçen hafta içerisinde yapılan denetimlerde sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı tespit edilen 82 kişiye idari para cezası uygulandı. Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamada, pandemiye yönelik tedbir ve kararların daha etkin uygulanacağı belirtildi.

Ordu'da kurallara uymayan 82 kişiye ceza

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada COVID-19 tedbirleri kapsamında alınan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kararları doğrultusunda polis ve jandarma ekipleri sıkı tedbirler aldı.

Açıklamada, "Valimiz Sayın Tuncay Sonel'in koordinasyonunda, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı ve ilçe kaymakamlarımızın bizzat başkanlık ettiği ve 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen kontrol ve denetimlerde polis sorumluluk bölgesinde 4 bin 904 şahıs, 297 işyeri, 3 bin 250 araç kontrol edilmiş olup, 75 şahsa sokağa çıkma kısıtlamasına uymamaktan, 48 araca da çeşitli maddelerden cezai işlem uygulanmış ve 3 araç trafikten men edilmiştir. Jandarma sorumluluk bölgesinde bin 126 şahıs, 227 işyeri, 955 araç kontrol edilmiş olup, 34 şahsa sokağa çıkma kısıtlamasına uymamaktan dolayı idari işlem uygulanmıştır. Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamında 6 bin 030 şahıs, 524 işyeri, 4 bin 205 araç kontrol edilmiş olup, 109 şahsa sokağa çıkma kısıtlamasına uymamaktan, 48 araca da çeşitli maddelerden cezai işlem uygulanmış ve 3 araç trafikten men edilmiştir. COVID-19 pandemisine yönelik alınan tedbirlerin ve kararların, bundan sonra da daha etkin bir şekilde kontrol ve denetimleri yapılacaktır" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER