Ordu'da kar kalınlığı 70 cm oldu!

ORDU'da dün akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı, artık afete dönüştü. 371 mahalle yolu ulaşıma kapandı, 202 mahalle karanlıkta kaldı, 9 mahallede ise telefon hatları çalışmıyor. Kar kalınlığı ise 70 cm'ye kadar yükseldi.

www.netordu.com
Ordu'da kar kalınlığı 70 cm oldu!

  

Ordu'da etkisini sürdüren kar yağışıyla ilgili son durum bilgilendirmesini Ordu Valisi Seddar Yavuz yaptı. Yazılı bir açıklama yapan Vali Yavuz, "İlimiz genelinde dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, ulaşım, eğitim, enerji, haberleşme hizmetlerinde aksamalara neden olmaktadır" dedi.

KAR KALINLIĞI 70 CM'YE YÜKSELDİ

Vali Yavuz, kar kalınlığının bazı ilçelerde 70 cm'ye kadar yükseldiğini belirterek ilçe merkezlerinde ise ortalama kar kalınlığının 40 cm'yi aştığını söyledi. 

371 MAHALLE YOLU KAPALI, 202 MAHALLE KARANLIKTA KALDI

Ordu Valisi Seddar Yavuz'un açıklaması şu şekilde: 

"Bazı ilçelerimizde 70 cm'yi bulan ve ortalaması 40 cm civarındaki kar yağışı nedeniyle il genelindeki 771 mahalle yolunun 371'i ulaşıma kapanmıştır. Ulaşıma kapanan 371 mahalle yolunu ulaşıma açma çalışmaları, Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve diğer kamu kurumlarına ait 349 iş makinesi ile sürdürülmektedir. Bugün saat 10.30 itibariyle ulaşıma kapanan 371 mahalle yolunun 26'sı ulaşıma açılmıştır. Karayolları ağında bulunan yollarımızdan, ulaşıma kapalı yol bulunmamaktadır. Öte yandan, yoğun kar yağışı nedeniyle enerji ve haberleşme hatlarında arızalar meydana gelmiştir. Bu arızlar sebebiyle 202 mahallemizde elektrik kesintisi, 9 mahallemizde ise haberleşmede aksamalar yaşanmaktadır. Elektrik kesintisi ve haberleşmedeki aksaklıkların giderilmesi için ekipler çalışmalarını sürdürmektedir."

OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ

Öte yandan yoğun kar yağışı nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinin tamamında, Fatsa'nın Aslancami, Geyikçeli, Hatipli ve İslamdağ, Ünye'nin Yeşilkent, Yenikent, Fatih Meydan, Tekkiraz, Pelitliyatak, Erenyurt ve İnkur mahalleleri ile Şehit İsmail Ustaoğlu İlköğretim Okulu'nda, Perşembe'de ise taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim-öğretime 26.1.2018 Çarşamba günü (bugün) için 1 (bir) gün ara verildi.

Ayrıca, eğitim-öğretime ara verilen ilçelerde görev yapan engelli ve hamile kamu görevlileri de idari izinli sayıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 12:57

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER