Ordu'da kabus gibi gece!

ORDU'da il genelinde etkili olan sağanak yağış ve fırtına adeta kabus yaşattı. Yıldırım düştü, yangın çıktı, elektrikler kesildi, çatılar uçtu, araçlar mahsur kaldı, ağaçlar devrildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin için yine alarm verdi. Ani sel, su baskınları, dolu şeklinde yağış, yıldırım düşmesi, heyelan, fırtına ve hortuma karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmasını istedi.

Ordu'da kabus gibi gece!

Ordu'daki kabus gibi gecenin bilançosunu Ordu Valiliği açıkladı. Buna göre Altınordu ilçesine bağlı Taşbaşı Mahallesi, Dr.Osman Hilmi Memecan Caddesi'den Ayşe Taşçı'ya ait eve yıldırım düştüğünü ve çıkan yangının kontrol altına alınarak söndürüldüğünü belirtti. Yıldırım düşmesi ve yangın sonucu tansiyonu yükselen Ayşe Taşçı, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Valiliğin ilçelerle ilgili yaptığı tespit ise şu şekilde:

Akkuş İlçesinde; 
Yağış sırasında oluşan fırtına nedeniyle ağaç devrilmesi sonucu bazı yollar kısa süreliğine ulaşıma kapandı. Devrilen ağaçlar ekiplerce temizlenerek yollar ulaşıma açıldı. Ayrıca, oluşan fırtına nedeniyle 21 konutun çatısında hasar meydana geldi. 

Aybastı İlçesinde; 
Pelitözü, Zaferimilli ve Kutlular mahallelerinde elektrik kesintileri meydana geldi. Perşembe Yaylasında şenlik için kurulan 4-5 çadırda ve kano festivali için hazırlanan sahnede hafif hasar oluştu.

Çatalpınar İlçesinde; 
İlçe merkezi dahil elektrik kesintileri meydana geldi. Ekipler arızalara müdahale ederek, ilçeye yeniden elektrik verildi. 

Çaybaşı İlçesinde; 
İlküvez mahallesinde elektrik kesintileri oldu. 1 evin çatısı uçtu. 

Fatsa İlçesinde; 
Sağanak yağış nedeniyle şehir merkezinde rögar taşması nedeniyle su birikintisi meydana geldi. Oluşan su birikintilerine ekipler tarafından anında müdahale edildi.  

Kabadüz İlçesinde; 
Yeşilyurt, Gelinkaya, Özlükent, Derinçay, Gümüşdere ve Harami mahallelerinde elektrik kesintileri oldu. 

Kabataş İlçesinde; 
İlçe merkezi haricinde kırsalda elektrik kesintileri meydana geldi.

Kumru İlçesinde; 
Düzoba Yaylasında şenlik için hazırlanan sahne hasar gördü.

Ulubey İlçesinde; 
Kardeşler, Güzelyurt ve Alaca mahallelerinde elektrik kesintileri meydana geldi. 

Ünye İlçesinde; 
Pelitliyatak Mahallesinde boş olan bir ev (mevsimlik) ve ahırın üzerine ağaç devrildi. Yağan sağanak yağmur ve şiddetli rüzgar nedeniyle oluşan elektrik arızaları, YEDAŞ ekiplerince giderilmeye çalışılmaktadır. Şu saat itibariyle il genelinde 122 mahallede elektrik arızası mevcut olup, elektrik arızlarını gidermeye yönelik ekiplerce yoğun bir çalışma yürütülmektedir. 
Şiddetli fırtına nedeniyle konutların çatılarında oluşan hasarları tespit etmek üzere de çalışmalar başlatılmıştır.  

Yaşanan kuvvetli yağış ve şiddetli fırtınadan dolayı meydana gelebilecek olumsuzlara karşı, önceden gerekli tedbir ve önlemlerin alınması konusunda Valimiz Sayın Seddar Yavuz tarafından ilgili tüm kurumlar ve kuruluşlar talimatlandırılmıştır. Görevli tüm kurumlar ve kuruluşlar, kendilerine iletilen talimat doğrultusunda, araç ve personel görevlendirmesi yapmak suretiyle olaylara anında müdahale etmişlerdir. 

Meteorolojik verilere göre; yağışların ve rüzgarın, ilimiz çevrelerinde bugün de kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden, vatandaşlarımızın meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER