Ordu'da günlük test sayısı 3 bini buluyor!

ORDU Valisi Tuncay Sonel, Türkiye genelinde nüfusa göre en fazla vakaya sahip il olan Ordu'da günlük test sayısının 3 bini bulduğunu açıkladı. Hastanelerde kapasite ve yoğun bakım doluluk oranında da iyi durumda olunduğunu belirten Vali Sonel, vaka sayısının fazla ancak hafif semptomlarla hastalık evresinin geçirildiğini söyledi.

Ordu'da günlük test sayısı 3 bini buluyor!

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Türkiye genelinde yüzbinde 228,40'lık oranla ilk sırada yer alan Ordu ilinde Koronavirüs vakaları ile ilgili son bilgileri paylaştı. 

İlçe kaymakamlarının da katılımıyla düzenlenen COVİD-19 Pandemi Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Vali Sonel, Ordu hastanelerinin kapasitelerine hakkında bilgiler verdi. "Hastane kapasitesi yönünden iyi durumdayız" diyen Vali Sonel, "Servis doluluk oranı yüzde 47.5, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65.5 ve mekanik ventilatör doluluk oranı yüzde 32 seviyesinde" diye konuştu. 

"GÜNLÜK TEST SAYISI 3 BİNİ BULUYOR"

Vali Sonel, Ordu'da vaka sayısının fazlalığıyla birlikte vakaların hastalığı hafif semptomlarla geçirdiğini belirterek, "Günlük bazen 3 bini bulan COVİD-19 testi yapılmaktadır. Bunun sonucunda da pozitif vakalara daha erken aşamada ulaşıp, gereken ilaç tedavisi sağlık çalışanlarımıza takibi yapılarak uygulanıyor. Bu durum da vakaların hafif semptomlarla hastalığı geçirmesini sağlıyor" ifadelerini kullandı. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER