Ordu'da büyük FETÖ operasyonu!

ORDU İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla aralarında üst düzey isimlerin de bulunduğu 8 gaybubet evine baskın düzenledi, 8 kişiyi göz altına aldı.

Ordu'da büyük FETÖ operasyonu!

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı istihbarat ve terörle mücadele şube müdürlüğüne bağlı ekipler, FETÖ terör örgütüne karşı Ordu'da büyük ve başarılı bir operasyona imza attı. Altaş Tv'nin haberine göre operasyonda aralarında sözde Konya Bölge İmamı, sözde Askeri Mahrem İmamı ve sözde Bölge Talebe Mesulu olduğu ileri sürülen şahısların da yer aldığı 8 kişi gözaltına alındı.

Polis ve istihbarat birimlerinin uzun süredir gerçekleştirdiği teknik ve fiziki takiplerin ardından FETÖ/PDY terör örgütüne bağlı olduğu tespit edilen 8 gaybubet evine operasyon düzenlendi. Terör örgütünün gizli haberleşme programı Bylock kullandıkları da tespit edilen N.G, T.D, M.N, T.E, H.E, A.A, Z.B, ve R.Ö isimli şahıslar gözaltına alındı. Gözaltına alınan T.D'nin sözde Konya Bölge İmamı, M.N'nin sözde Bölge Talebe Mesulu ve T.E'nin de sözde Askeri Mahrem İmamı olduğu bilgisine ulaşıldı. Evlerde bulunan dijital materyallar ile örgütsel dokümanlara ise el konuldu. Olayla ilgili 1 kişinin de arandığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER