Ordu'da bir ilçede daha yasak geldi!

CUMHURBAŞKANI Erdoğan'ın 'içmeyin' talimatının ardından Ordu'da ilk olarak Altınordu'da Vali Tuncay Sonel tarafından 3 cadde ve sahil şeridinde başlatılan sigara içme yasağına bir ilçe daha dahil oldu. Fatsa'da belirlenen caddelerde sigara içilmesi yasaklandı. Yasaklı iller arasına Kastamonu da dahil oldu.

Ordu'da bir ilçede daha yasak geldi!

Ordu Valisi Tuncay Sonel tarafından Altınordu ilçesinin en hareketli caddeleri olan Sırrıpaşa, İsmetpaşa ve Süleyman Felek caddeleri ile sahil şeridinde sigara içilmesini yasaklamasının ardından bir ilçeye daha yasak geldi.

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, "Fatsa ilçemizde kalabalık alanlar olan Sahil Caddesi (Atatürk Parkı, İskele de dahil olarak Fatsa İskelesi ile Çekek Yeri Arası), Plevne Caddesi, Reşadiye Caddesi  (Fatsa  Askerlik Şubesi ile Yeni Kumru Caddesi’nin Kesiştiği Yol Arası), Pazar Caddesi (Trafiğe Kapalı Alan), Eski Hal Sokak (Trafiğe Kapalı Alan), Meydan Sokak (Cumhuriyet Meydanı ile Kavlan Ağacı Arası), Ahmet Cevat Güvenkaya Caddesi (Dereüstü Caddesi), Hacı Hulusi Baba Caddesi, Yeni Kumru Caddesi ( Cumhuriyet Meydanı ile Beyaz Fırın Arası), İnönü Caddesi (Trafiğe Kapalı Alan), Cumhuriyet Meydanı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, ATM önleri,  Bolaman Mahallesi, Yalıköy Mahallesi ve ilçemiz merkezinde kurulan Pazar yerlerinde Covid-19 salgınını önlemek, bulaşmayı azaltmak, kullanılan maskelerin düzgün biçimde kullanılmasını sağlamak amacıyla pandemi dönemi boyunca  açık alanlarda sigara içmenin yasaklanmasına karar verilmiştir" dedi.

KASTAMONU DA YASAĞA DAHİL OLDU
-ANCAK BAZI KESİME SERBEST!

Kastamonu Valisi Avnu Çakır da yazılı bir açıklama yaparak, "Halkın yoğun olarak bulunduğu meydanlar, parklar, sıraya girilmesi gerekeryerler (banka, PTT, noter, şehiriçi toplu taşıma durakları, ATM'ler, fatura ödeme yerleri vb.) ile semt pazarlarında pazarcı esnafı ve ürün satışı yapan köylüler haricinde sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verilmiştir." dedi. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER