Ordu'da 24 saat kar nöbeti başladı

ORDU Büyükşehir Belediyesi özellikle iç ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle olası aksaklıklara karşı 24 saat kar nöbetine başladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, "Türkiye'nin en uzun kırsal yol ağına sahip olan ilimizde 491 personel ve 423 iş makinesi ile hazırız" dedi.

Ordu'da 24 saat kar nöbeti başladı

Ordu'da iç ve yüksek kesimlerde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı nedeniyle Akkuş ve Gürgentepe ilçelerinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

Kar yağışının iç kesimlerden kıyı kesimlere doğru etkisini giderek arttırması üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesi kar alarmına geçti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, "İlimizin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışının olumsuz etkilerini hafifletmek için 491 personel ve 423 iş makinesi ile hazırız. Türkiye'nin en uzun kırsal yol ağına sahip olan ilimizde, çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

İŞTE ARAMANIZ GEREKEN NUMARALAR

Ordu'da özellikle kar yağışı ve tipi nedeniyle olası aksaklıklar karşısında Büyükşehir Belediyesi'nin çağrı merkezinin de hazır olduğunu belirten Başkan Güler, "Her türlü karla mücadele talepleri için halkımız 444 10 52 numaralı hatta sahip çağrı merkezimizi veya ALO153'ü 7 gün 24 saat arayabilirler" şeklinde konuştu.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER