banner59

Ordu'da 16 ilçeye sarı kodlu uyarı

HER yıl Karadeniz Bölgesi'nde yaşanan sel ve su baskınları bu kez Anadolu'nun farklı illerinde kendini gösterdi. Ankara ve İstanbul dahil pek çok kentte şiddetli yağışla birlikte yaz afeti yaşanmaya başladı. Ankara'da 3 kişi selde hayatını kaybetti, kayıp 1 kişi ise halen aranıyor. Bu arada Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ordu için de özellikle iç kesimlerde bulunan 15 ilçeye sarı kodlu uyarı yaptı.

Ordu'da 16 ilçeye sarı kodlu uyarı

Etkili sağanak yağışlar nedeniyle Karadeniz Bölgesi'nde yaşanan sel felaketleri bu kez Türkiye'nin metropollerini vurdu. Ankara ve İstanbul'da benzeri görülmemiş sel felaketleri yaşanıyor. 

Ankara'da son bir haftadır etkisini gösteren ağanak sonucu 3 kişi hayatını kaybederken, 1 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Ankara'nın Altındağ ilçesine bağlı Tatlar Mahallesi'ndeki selde 27 yaşındaki İlkay Yiğit hayatını kaybetti. Aynı bölgede sel sularına kapıldığı tahmin edilen Mehmet G. ise kayıp. 

Yine Ankara'nın Akyurt ilçesi de dün akşamdan itibaren sel sularına gömüldü, selde 2 kişi hayatını kaybetti. Selde mahsur kalan 21 yaşındaki Muhammed Şahin'in elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdiği öğrenildi. Yine Akyurt'un Teberik Mahallesi'nde de 67 yaşındaki Mustafa Demirel sel sularında boğularak hayatını kaybetti. 

ORDU'DA 15 İLÇEYE 'SARI KOD'LU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ordu'nun 15 ilçesi için de 'sarı kod'lu uyarıda bulundu. Yağışların devam ettiği İkizce, Çaybaşı, Akkuş, Kumru, Korgan, Aybastı, Aybastı, Kabataş, Çatalpınar, Çamaş, Gürgentepe, Ulubey, Gölköy, Mesudiye ve Kabadüz'de yaşan vatandaşların ani sel, su baskını ve yıldırım olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER