Ordu, Bolu ve Bartın'da deprem oldu!

KARADENİZ Bölgesi batıdan doğuya 3 kez sallandı. Ordu, Bolu ve Bartın'da yaşanan depremlerin en şiddetlisi 3.6 ile Bartın'ın Amasra ilçesinde yaşandı. Amasra'daki deprem Bartın şehir merkezinde de hissedildi.

Ordu, Bolu ve Bartın'da deprem oldu!

Karadeniz batıdan doğuya sallanmaya devam ediyor. Ordu, Bolu ve Bartın'da üç ayrı deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine ilk deprem Ordu'nun Mesudiye ilçesine bağlı Mahmudiye Köyü'nde de dün saatler 12.33'ü gösterdiğinde yerin 7.9 km. derinliğinde meydana gelen depremin şiddeti ise 1.9 olarak ölçüldü.

İkinci deprem ise Bolu merkeze bağlı Mesciçele Köyü'nde meydana geldi. Dün saatler 23.07'yi gösterdiğinde meydana gelen deprem yerin 5 km. altında ve 2.9 şiddetinde gerçekleşti. 

EN ŞİDDETLİ SARSINTI BARTIN'DA YAŞANDI

Son sarsıntının adresi ise Bartın oldu. Sarsıntı, Amasra-Çakraz arasında kalan Aliobası Köyü'nde bugün saat 01:51'de meydana geldi. Depremin merkez üssü Amasra ilçesine bağlı Aliobası Köyü olurken, sarsıntı yerin 2.9 km. derinliğinde 3.6 şiddetinde meydana geldi. Amasra'daki deprem, Bartın şehir merkezinde de hissedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER