Onlar Türkiye'nin gurur kaynağı!

Türk Silahlı Kuvvetleri, EFES 2014 tatbikatında, 8bin 500 personeliyle birlikte 52'i yabancı toplam bin 151 gözlemcinin huzurunda nefes kesen bir tatbikat gerçekleştiriyor. İşte, 'Onlar bizim gururumuz' dedirten tatbikattan kareler...

Onlar Türkiye'nin gurur kaynağı!
İZMİR - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin EFES 2014 tatbikatı, 8 bin 500 personelle birlikte İzmir'in Seferihisar İlçesi'ne bağlı Doğanbey Mevkiisi'nde başladı. Tatbikatın bir kısmında gerçek roketler kullanılırken, araziye de sahra hastanesi kuruldu. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanlarının yanı sıra tatbikatı, 51'i yabancı, toplam 1151 gözlemci izledi. Batı Anadolu, Orta Ege, İzmir Körfezi ve Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesi'nde gerçekleştirilen EFES-2014 Müşterek Fiilî Atışlı Tatbikatı'nın planmasını Genelkurmay Başkanlığı yaptı. Tatbikatı, Ege Ordu Komutanlığı sevk ve idare ediyor. Tatbitakın dünkü son bölümü ise basına açık gerçekleştirildi. 

"SAHRA HASTANESİ'NDE VATANDAŞLARA SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ"
 
EFES-2014 Müşterek Fiilî Atışlı Tatbikatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri Seyyar Sahra Hastanesi de tatbikat bölgesinde hizmet verecek şekilde arazide kurularak, tatbikata katılan personelin yanı sıra bölgede ikamet eden vatandaşlara da hizmet verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 12:13

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER