Önce çalıntı araba sonra çocuklar bulundu!

ORDU'da geçtiğimiz Aralık ayında bir otogaleriden otomobil çalarak İstanbul'a gelen ve 3 gün sonra yakalanarak tutuklanan o çocuklar, yine akıllanmadı, cezaevinden çıktıktan sonra yine lüks bir cip çaldılar. Polis önce çocukların çaldığı cipi buldu, sonra da çocukları yakaladı.

Önce çalıntı araba sonra çocuklar bulundu!

Türkiye'nin gündemine oturmuşlardı. Ordu'nun Altınordu ilçesindeki bir otogaleriden çaldıkları otomobille izlerini kaybettiren küçük yaştaki 3 çocuk, üç gün boyunca aranmış sonra İstanbul'a gittikleri tespit edilinde yakalanmıştı.

O çocuklar tutuklandı, cezaevine gönderildi. Bir süre sonra salıverilince ilk işleri yine aynı işi yapmak oldu. Ancak bu kez Ordu il sınırlarından kaçamadılar. Ordu'nun Altınordu ilçesinde bir otogaleriden lüks cip çalan iki çocuğun yakalanması için polis çalışma başlattı.

Alınan bilgiye göre, gece Şirinevler Mahallesi Atatürk Bulvarı'ndaki oto galeriye arka pencereden giren S.Ö. (14) ile A.Y. (13) çaldıkları ciple kaçtı. Galeriye yakın bölgede lastiği patlayan aracı bırakan S.Ö. ile A.Y, oto galeriye dönerek başka bir cip çaldı. Hırsızlık anları iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

ALTINORDU'DAN ÇALINDI FATSA'DA BULUNDU

Araç hırsızlığından sabıkası bulunan çocukların yakalanması için çalışma başlatan polis, çalınan cipin Fatsa ilçesinde olduğunu belirledi. Kurtuluş Mahallesi'ndeki arazide terk edilmiş halde bulunan araç üzerinde yapılan incelemede herhangi bir hasara rastlanmadı.

Altınordu ilçesi Atatürk Bulvarı güzergahındaki bir otomobil galerisinden 28 Kasım 2021'de çaldıkları araçla İstanbul'a kaçan, 3 Aralık 2021 gecesi yakalanarak getirildikleri Ordu'da, 6 Aralık 2021'de çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanan S.Ö. ve A.Y'nin, bir süre önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıkları öğrenildi.

"FATSA'DA YÜRÜRKEN YAKALANDILAR"

Öte yandan S.Ö. ile A.Y ilçede caddede yürüdükleri sırada polis ekiplerince yakalandı. Zanlılar işlemleri için Fatsa İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Diğer taraftan çocukların, aracı yakıtı bittiği için terk ettiklerini söylediği iddia edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER